آموزش رنگ آمیزی حرفه ای درب و پنجره فلزی + تصاویر

درب و پنجره فلزی

درب و پنجره از اجزای اصلی نمای بیرونی ساختمان و همچنین دکوراسیون خانه به حساب می آیند پس مدل و رنگ آنها بسیار مهم است. رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی شاید به نظر کار ساده ای باشد اما اینکار نیازمند رعایت مواردی می باشد خصوصا اگر این سازه های فلزی در نمای اصلی ساختمان نقش داشته باشند. تکنومتال از شرکت های موجود در تهران می باشد که می تواند شما را در ساخت درب و پنجره فلزی و همچنین حفاظ آنها کمک کند. اگر می خواهید که رنگ آمیزی این دو سازه را خودتان انجام دهید در ادامه با ما همراه باشید تا فوت و فن آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی

در ابتدا بدانید اگر می خواهید این کار را خود انجام دهید رنگ کردن درب و پنجره فلزی با رنگ کردن دیوار و یا درب و پنجره از متریال دیگر فرق می کند. برای انجام اینکار علاوه بر دانستن اطلاعات کافی باید لوازم مناسب این کار را نیز داشته باشید. دلیل این حساسیت به دلیل ویژگی ذاتی است که فلزات در برابر رطوبت و آب دارند. پس باید در رنگ آمیزی اصول کار رعایت شود تا نتیجه خوبی عایدتان شود.

 

رنگ درب و پنجره فلزی

 

لوازم مورد نیاز برای رنگ آمیزی

  • رنگ آستری
  • ضد زنگ
  • سمباده
  • قلمو نازک و پهن
  • غلطک کوچک
  • رنگ

 

رنگ آمیزی پنجره آهنی

 

رنگ مناسبی را برای رنگ آمیزی درب و پنجره انتخاب کنید

در انتخاب رنگ ابتدا باید به هماهنگی آن به رنگ نما و یا دکوراسیون منرل خود دقت نمایید. نکته دوم در انتخاب رنگ انتخاب رنگی با کیفیت بالا می باشد شرکت های رنگ سازی در کیفیت متنوع به تولید رنگ مشغول هستند در نظر بگیرید که رنگی را انتخاب کنید که به محلی که می خواهید رنگ آمیزی کند مرتبط باشد. برای مثال اگر برای درب حیاط که نیاز به شستشو دارد و یا برای پنجره ای که به دلیل کثیف شدن نیاز به شستشو دارد باید رنگ ضد آب تهیه کنید. بهترین مدل رنگ برای درب و پنجره ای که در معرض شستشو و آب است رنگ های روغنی می باشد البته که رنگ های روغنی دارای دو نوع مات و براق هستند که برای درب و پنجره فلزی براق آن انتخاب می شود.

 

مدل رنگ آمیزی درب و پنجره

 

تمیز کردن محل رنگ آمیزی

بهتر است قبل از عملیات رنگ کردن محل مورد نظر با گونی و یا پارچه ای نم دار محل مورد نظر را تمیز کنید تا گرد و غباری که بر روی سطوح هستند پاک شود. البته اینکار به دلیل این است که رنگ به خوبی بر روی سطوح بخوابد و حالت کثیفی نداشته باشد.

 

آموزش بتونه کاری درب فلزی

 

نحوه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی

همانطور که در لسیت لوازم مورد نیاز گفته شد نیاز به آستری داریم که بعد از تمیز کردن سطوح از آستری استفاده کنیم و محل هایی که دارای زنگ زدگی بوده و یا دارای برجستگی می باشد را نیز سمباده بکشید تا یک سطح صاف و یکدست داشته و رنگ به صورت اصولی بر روی کار خوابیده شود. اگر پنجره و دربی که قصد رنگ کردن آن را دارید بهتر است که قبل از نقاشی دو مرتبه سطح را ضد زنگ بزنید. البته استفاده از بتونه نتیجه کار را نیز برای شما بهتر خواهد کرد چرا که باعث پر شدن درز و ترک های موجود می شود. بعد از انجام این مراحل می توانید نقاشی کردن را شروع کنید.

 

رنگ درب و پنجره آهنی ساده

 

ساخت درب و پنجره فلزی

ساخت سازه های فلزی خود را به تکنومتال بسپارید شرکت ما آماده ساخت درب و پنجره در ابعاد دلخواه شما می باشد. از دیگر محصولات ما: آلاچیق، نمای فلزی، اسکلت فلزی، استخر پیش ساخته، حفاظ درب و پنجره، تاب فلزی لاکچری و… می باشد. برای دیدن نمونه های ساخته شده و اطلاع از شرایط فروش و نصب می توانید از طریق کلیک بر تکنومتال با همکاران ما از طریق سایت تماس حاصل نمایید.

 

2 دیدگاه

نظری دهید

پروژه های شاخص