انواع پله دوبلکس

انواع پله دوبلکس

راه پله از المان های زیبا ساری فضای دکوراسیون داخلی به خصوص در ساختمان های دوبلکس محسوب می شود. توجه به طراحی و انتخاب درست مکان آن، پله دوبلکس را به نقطه کانونی و مرکز توجه در دکوراسیون داخلی تبدیل می کند. لازم است علاوه بر طراحی خوب در انتخاب نرده پله دوبلکس و همچنین ایجاد نورپردازی پله دوبلکس هم توجه لازم داشته باشید. ما در این مقاله انواع پله دوبلکس مثل پله دوبلکس گرد، پله گرد فلزی، پله گرد بتنی، پله گرد چوبی و نرده پله دوبلکس را به شما عزیزان معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

 

پله دوبلکس مدرن

راه پله در ساختمان راه ارتباطی یک ساختمان و عنصری برای ارتباط سطوح مختلف است. قرار گیری پله باید در نقطه ایی باشد که برقراری ارتباط برای استفاده عمومی و خصوصی به راحتی انجام گیرد. اگر مکان یابی خوبی انجام گردد، می تواند فضایی جذاب و زیبا در دکوراسیون خلق کند. خیز راه پله در راحتی پله تاثیر زیادی دارد و خیز معمولی ۱۸ سانتی متر می باشد و یک خیز ۱۵ سانتیمتر ایده آل ترین شکل ممکن است. جالب است که این نکته را بدانید که راه پله دوبلکس برای فضا و خانه های کوچک هم قابل اجرا است و می تواند فضای بسیار زیبایی را بسازد.

 

راه پله دوبلکس

پله دوبلکس دارای مدل های مختلفی است که شامل: پله دوبلکس چوبی،پله دوبلکس فلزی و پله دوبلگس سنگی می باشد. که باتوجه به محل قرار گیری آن در ساختمان می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد. انواع مدلهای مختلف پله که در طراحی پله های ساختمان دوبلکس استفاده می شود:

• دایره ای شکل
• شکسته چند طرفه
• شکسته یک طرفه
• مدل حلزونی
در ساختمانهای دوبلکس فرم و شکل پله نقش مهمی در زیبایی ساختمان دارد. با جابجایی در محل پله به عنوان مفصل ارتباطی، نقشه ساختمان دچار تغییرات کلی می شود. معماران با تجربه معمولاً برای رسیدن به طرح دلخواه و متناسب با زمین، محل قرارگیری پله را تغییر می دهند. همچنین لازم است که بدانید قیمت پله دوبلکس وابسته به متریال و اندازه فضایی که پله دوبلکس قرار است اجرا شود، دارد.

برای سفارش انواع پله دوبلکس ساختمان با ما تماس بگیرید :

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

پله دوبلکس گرد

پله دوبلکس گرد از مدل هایی که طرفداران زیادی دارد. در طراحی پله گرد یا همان پله پیچ، امکان استفاده از متریال های مختلف وجود دارد. استفاده از فلز، بتون و چوب در ساخت پله های گرد متداول است.

پله گرد فلزی

پله های فلزی قابلیت نصب در فضاهای کوچک و محدود را دارند.

پله گرد بتنی

با توجه به شکل پذیری خوبی که بتون دارد امکان ایجاد پله ها به شکل های مختلف وجود دارد. همچنین از این متریال در ترکیب با دیگر مصالح نیز استفاده می شود.

 

پله گرد چوبی

چوب از متریال هایی است که از قدیم الایام در ساخت راه پله کاربرد داشته. پله چوبی بیشتر برای سبک کلاسیک استفاده می شود.

 

انواع مدل پله دوبلکس

دیگران مشاهده کردند: انواع پله و مدل های با شکوه و بی نظیر طراحی پله های سال 2020

برای سفارش انواع پله دوبلکس ساختمان با ما تماس بگیرید :

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

نرده پله دوبلکس

زیباترین پله های دوبلکس لازم است تا از نرده های زیبایی برخوردار باشند، درواقع نرده ها نقش مهمی در زیبایی پله ها دارند. نرده ها در نگاه اول وظیفه محافظ را در راه پله ایفا می کنند. اما وظیفه دیگر نرده ها، ایجاد زیبایی و جذابیت به دکوراسیون داخلی ست. در ساخت نرده پله، از متریال های مختلفی استفاده می شود.

  • نرده های چوبی: مناسب برای سبک های کلاسیک و یا روستیک هستند و هم به صورت ساده و هم حکاکی شده استفاده می شوند.
  • نرده های تمام شیشه: از متریال های پر طرفدار محسوب می شود و از نوع سکوریت شیشه استفاده می شود که نشکن است.
  • نرده های فلزی: اسنفاده از نرده های فلزی خیلی پر کاربرد است. نرده های فرفوژه جذابیت خاصی به دکوراسیون می دهد.
  • نرده استیل: جزء نرده های مدرن هستند و به خوبی با شیشه ترکیب می شوند. البته قابلیت استفاده در مدل پله دوبلکس گرد هم دارند.
  • نرده های بتنی: برخی دوست دارند که از مصالح توپر برای راه پله ها استفاده کنند که استفاده از بتن گزینه مناسبی است.

نورپردازی پله دوبلکس

نورپردازی پله دوبلکس

نور و ایجاد نورپردازی، در هر فضایی می تواند آن فضا را از حالت بی روح و مرده خارج کرده و تبدیل به فضایی شاد و سرزنده کند. در پله های دوبلکس با انجام نور پردازی می توانید مکان یابی پله ها را بری رفت آمد در شب راحت تر کنید. نورپردازی پله ها در قسمت لب پله ها، نرده های کنار پله و دیوارها در پله هایی که به دیوار چسبیده اند و حتی در قسمت پیشانی پله انجام می شود. با ایده های خلاقانه نور پردازی راه پله های می توانید بر جذابیت و زیبایی محیط نیر اضافه کنید.

نظری دهید

پروژه های شاخص