ساخت آلاچیق فلزی با کمترین هزینه

ساخت آلاچیق و پرگولای مدرن و زیبا

آلاچیق فلزی کم هزینه ، حتماً نام آلاچیق را بارها شنیده‌اید و در پارک‌های کوچک و بزرگ طرح‌هایی از آن‌ها را دیده‌اید.  همان طور که میدانید آلاچیق‌ فلزی در خانه‌های حیاط دار و باغ‌های بزرگ نیز کاربرد دارند و میتواند فضای خانه یا باغ …را زیبا و سرگرم کننده تر کند.

آلاچیق های فلزی در تمام فصول چه تابستان چه زمستان کاربرد دارند و شما به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید .

با خواندن این مقاله به موضوعات مانند : ساخت آلاچیق فلزی با کمترین هزینه و امکانات ، انواع آلاچیق ، آلاچیق فلزی – آلاچیق فلزی ساده ، آلاچیق چوبی ، آلاچیق‌های ترکیبی ، ساخت آلاچیق فلزی کم هزینه در حیاط ویلای خود آشنا میشوید .

آلاچیق فلزی مدرن

ساخت آلاچیق  فلزی با کمترین هزینه و امکانات :

تاریخچه آلاچیق‌ها به دوره رنسانس ایتالیا برمیگردد که باغ های آن زمان را پوشش میداده است ولی امروزه از آلاچیق ها در منازل مسکونی، باغ ها، پیاده روها، ویلا های شخصی و غیر …. استفاده میشوند

درست است که ساخت آلاچیق باعث دفع کامل باد و باران نخواهد شد، اما وجود آن می‌تواند زندگی و استراحت در حیاط را برای شما فراهم سازد. شاید فکر کنید که ساخت آلاچیق فرآیند بسیار پیچیده‌ای دارد و هزینه‌ی بسیار زیادی می‌خواهید، اما باید بدانید که ساخت آلاچیق فلزی نیز امکان‌پذیر است.

انواع آلاچیق‌ها :

آلاچیق‌ها براساس نوع ساخت آن ها و مصالح مورد نیاز آن ها به دسته های مختلفی تقسیم میشوند . آلاچیق‌های فلزی، آلاچیق‌های چوبی و ترکیبی از این دو از جمله این آلاچیق‌ها محسوب‌ می‌شوند. که در ادامه شما را با انواع آلاچیق و ساخت الاچیق با کمترین هزینه آشنا میکنیم .

آلاچیق فلزی ارزان روی پشت بام

آلاچیق فلزی آلاچیق فلزی ساده :

آلاچیق آهنی یا همان فلزی میتوان به صراحت گفت جزو محکم ترین و بادوام ترین مدل هاست است که میتوان از فلز های مانند چدن ، فولاد ، آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا و دوام طولانی در ساخت و سازها به ویژه برای ساخت آلاچیق ها مورد استفاده قرار گرفته اند . همچنین فلزی مانند آلومینیوم به دلیل این که در مقابل هوای رطوبت دار زنگ نمیزند بیشتر برای آلاچیق های کنار دریا مورد استفاده قرار گرفته اند .

آلاچیق های فلزی کم هزینه را میتوان در ابعاد و اشکال مختلف ساخته زیرا همانطور که می دانید فلز ماده ای انعطاف پذیر می باشد و به راحتی میتوان به آن شکل های متفاوت داد به همین منظور گزینه ای مناسب برای ایجاد این المان زیبا به شمار می آید.

آلاچیق فلزی ساده در عین سادگی می تواند فضای پارک ها، ویلا، منازل شما زیبا و دلنشین برای افراد به وجود آورد در مقابل، مدل های طرح دار نیز از زیبایی حیرت انگیز برخوردار بوده و زیبنت بخش مکان های مختلف می باشند.

  • آلاچیق چوبی :

نوع دیگر آلاچیق‌ها ، آلاچیق چوبی میباشد که این نوع آلاچیق ها زیبای مخصوص خودشان را دارند ولی همان طور که میدانید چوب به آب و رطوبت موجود در هوا حساس میباشد که به مرور زمان فرسوده و خراب میشود. به همین منظور باید تا جاییکه سعی میشود از جنس چوب مرغوب برای ساخت این نوع آلاچیق استفاده شود که باعث افزایش هزینه موجود میشود .

آلاچیق چوبی

  • آلاچیق‌های ترکیبی :

آلاچیق های ترکیبی ، این نوع آلاچیق جزو رایج ترین آلاچیق ها محسوب میشود که معمولا بیشتر در فضای سبز مانند پارک ها ساخت میشود .

آلاچیق‌های ترکیبی ، همان طور که از نام این آلاچیق پیداست ترکیبی از آهن، چوب، سفال و آلومینیوم در ساخت این آلاچیق‌ها به کار برده می‌شوند. استفاده ترکیبی از این مواد باعث می‌شود که آلاچیق در کنار زیبایی و طراحی شیک، از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار باشد.

 

آلاچیق فلزی ساده

ساخت آلاچیق فلزی کم هزینه در حیاط ویلای خود :

  1. قبل از هر چیزی باید قوانین مرتبط با منطقه‌ زندگی خود آگاهی کاملی داشته باشید زیرا در بعضی مواقع ساخت آلاچیق نیاز به مجوز رسمی میباشد برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه شما باید دارای چندین مهارت باشید.
  2. مورد بعدی که در ساخت آلاچیق فلزی باید به آن توجه کامل داشته باشید مربوط به لوله ها و خطوط برق که از زیر زمین رد شده است باید توجه کرد زیرا برای ساخت آلاچیق فلزی کم هزینه نیاز به حفرهایی بزرگ روی زمین است برای این‌که این حفره‌ها به لوله‌های زیر زمین برخورد نکنید احتمالا نیاز به مشاوره و کمک گرفتن از متخصصان را خواهید داشت.
  3. سوراخ هایی که حفر می‌کنید باید مابین ۲۸ تا ۴۸ اینچ باشد که معادل ۷۱ تا ۱۲۲ سانتی‌متر است، این حفره ها بخش‌های مختلف آلاچیق را به هم وصل می‌کنند و باعث می‌شوند که محکم باشند.
  4. بعد از ایجاد حفره‌ها باید یک مربع تشکیل دهید. اگر یک آلاچیق با اندازه متوسط می‌خواهید، این مربع‌ها را به حالت ۲.۵*۲.۵ متر ایجاد کنید. اما اگر فضایی بزرگ‌تر نیاز دارید، اعداد ذکر شده را کمی جابه‌جا کنید.
  5. بعد از کندن زمین و ایجاد مربع ها حالا باید داخل این مربع ها اندکی ماسه و شن ریخته شود که بتوان ستون‌های آلاچیق را به کار گذشت و این ستون ها به داخل خاک فرو نروند.
  6. ستون‌های آلاچیق را داخل حفره‌ها قرار دهید و با کمک چند تخته آن‌ها را در مکان خود ثابت نگه دارید.
  7. پس از این‌که هر چهار ستون را در مکان خود قرار دادید، شروع به بتن‌ریزی کنید تا ستون‌ها در جای خود محکم شوند. مطمئن شوید که بتن سرریز نشده و یا کثیف دیده نمی‌شود.
  8. بعد از بتن ریزی باید حدود ۲۴ ساعت صبر کنید تا ستون‌ها استحکام لازم را بدست آورند، بعد از آن برای طراحی سقف اقدام کنید.

نصب آلاچیق فلزی

طراحی و پیاده سازی آلاچیق فلزی کم هزینه:

طرح های به کار رفته در ساخت آلاچیق فلزی کم هزینه در  ساختمان های  مدرن ، چشم انداز ساختمان های شما را جالب و زیبا میکند . از سویی دیگر  استفاده از آن باعث ایجاد هوای پاک  و کمک زیادی به تغییر چهره یکنواخت شهر ساختمان یا محل کار شما  میکننند.

قیمت ساخت آلاچیق فلزی ساده و مدرن
اگر قصد طراحی و پیاده سازی آلاچیق فلزی در ساختمان یا باغ های خود دارید، می توانید با مشاورین ما در شرکت تکنومتال  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

3 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص