ساخت و اجرای پله گرد در ماسال

ساخت و اجرای پله گرد در ماسال

ساخت و اجرای پله گرد در ماسال موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. در واقع پله گرد به صورت مارپیچ یا پیچ دار می باشد و برای دسترسی به طبقات دیگر این مدل پله ها ساخته می شود. البته طراحی و اجرا پله گرد در ساختمان تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی و زیبایی ساختمان دارد به همین دلیل می توانیم پله های گرد را به عنوان یک المان برای دکوراسیون داخلی بدانیم. در این مقاله همراه ما باشید تا با نحوه اجرا پله گرد آشنا شوید.

معرفی پله گرد

قبل از بررسی ساخت و اجرا پله گرد در ماسال بهتر است که با این مدل پله ها به طور کلی آشنا شوید. همانطور که گفته شد پله گرد به صورت مارپیچ یا پیچ دار است و با توجه به طراحی این مدل پله ها برای صرفه جویی در فضا می شود و دکوراسیون نمای بسیار زیبایی دارد به همین دلیل امروزه از پله های گرد به خصوص برای خانه های دوبلکس کوچک بسیار استفاده می شود. تنوع مواد و مصالح استفاده شده در این مدل پله ها بسیار بالا می باشد. برای ساخت پله گرد می توانید از چوب، بتن، فلز، پلیمر و بتن استفاده کنید. این مدل ها به طور معمول به صورت پیش ساخته هستند و در محل مورد نظر نصب می شود. اگر ساکن استان گیلان و شهر ماسال هستید و قصد خرید و ساخت پله گرد برای ساختمان خود را دارید، توصیه می کنیم که در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

معرفی پله گرد

اجرا و ساخت پله گرد

برای اجرا و ساخت پله گرد در ابتدا باید توسط کارشناسان و متخصصان از محل مورد نظر بازدید شود و تمام مواردی که برای ساخت پله گرد لازم است اندازه گیری شود. یکی از مواردی که در اجرا و ساخت پله گرد بسیار مهم می باشد، اندازه استاندارد در پله گرد می باشد. این کار باید توسط متخصصان حرفه ای انجام شود تا امنیت و زیبایی خود را داشته باشد.

مراحل اجرا پله گرد

در ادامه مقاله ساخت و اجرای پله گرد در ماسال لازم است که بدانید دقت در کیفیت، ابعاد، جنس پروفیل به کاررفته در پله، نوع سازه و مواردی به این صورت در ساخت این مدل پله ها بسیار مهم و ضروری است. همچنین برای ساخت پله گرد مجریان این طرح باید به وزن پله های بتنی مناسب با اسکلت ساختمان هم توجه ویژه داشته باشند.

مراحل اجرا پله گرد

 

همین حالا با ما تماس بگیرید و از قیمت های استثنائی آگاه شوید

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

پله گرد چیست؟

پله گرد پلکانی است که از قوسی دایره شکل برخوردار است. یعنی پله حول یک محور به سمت بالا یا پایین چرخش دارند. لازم است که بدانید که اگر این چرخش 360 درجه باشد اصطلاحا به آن پله گرد یا پله مارپیچ می گویند. توجه داشته باشید که جنس ماده ی به کار رفته در ساخت پله گرد ها بسیار مهم است.

انواع پله های گرد

در ادامه مقاله ساخت و اجرای پله گرد در ماسال لازم است تا با انواع این مدل پله آشنا شوید

پله گرد دو محور باکس

یکی از مدل های پله گرد؛ پله گرد دو محور باکس می باشد. این نوع پله گرد از یک شعاع بیشتر از 55 سانتی متری برخوردار است و از لحاظ اندازه بسیار بزرگ می باشد. از این نوع پله گرد به دلیل ابعاد بزرگی که دارند در هتل های مجلل و یا مراکز خرید بزرگ استفاده می شود؛ زیرا در این مکان ها محدودیت فضا وجود ندارد و به راحتی می توان این نوع پله ها را اجرا کرد.

پله گرد دو محور ورق

این نوع پله گرد مانند پله گرد دو محور باکس از یک شعاع داخلی بزرگ برخوردار است. اما این نوع پله گرد برای واحد های مسکونی کاربرد دارد و برای اجرا و ساخت این مدل پله با توجه به نما و زیبایی که دارد بسیار به صرفه و اقتصادی می باشد.

پله گرد زیر محور

در ادامه معرفی انواع پله گرد، پله گرد زیر محور یکی دیگر از مدل های این پله می باشداز این مدل پله ها می توانید در هر مکانی با هر فضایی استفاده کنید. البته بیشترین کاربرد این نوع پله گرد ها در خانه های مسکونی و همین طور مراکز تجاری است.

پله گرد تک محور کنسولی

در ادامه مقاله ساخت و اجرای پله گرد در ماسال قصد معرفی پله گرد تک محور کنسولی را داریم. این نوع پله گرد دارای شعاع کمی می باشد و عرض کف پله ها از 70 سانتی متر بیشتر نمی شود. برای ساخت پله گرد تک محوری نیز هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

پله مارپیچ

یکی از مدل های پله گرد، مارپیچ است. این نوع پله همان پله محور مرکزی ساده می باشد. از این مدل پله ها به عنوان پله فرار هم یاد می شود. پله مارپیچ دارای شعای کمی می باشد و در فضا های مسکونی و تجاری کاربرد دارد.

پله مارپیچ

پله گرد محور مرکزی برش خورده

این نوع از پله گرد ها هم از شعاع کمی برخوردار هستند و ساخت پله گرد محور مرکزی برش خورده بیشتر در محیط های تجاری انجام می شود. در واقع این مدل پله ها برای فضا های تجاری مناسب است.

پله گرد تیرآهنی

در ادامه مقاله ساخت و اجرای پله گرد در ماسال؛ یکی دیگر از انواع پله های گرد، پله گرد تیر آهنی می باشد. توجه داشته باشید این نوع از پله گرد ها از زیبایی کمی برخوردار هستند و اگر روی زیبایی ساختمان و فضایی که قرار است از این مدل پله استفاده کنید، حساس نیستید؛ می توانید این مدل پله را اجرا کنید.

معرفی مجموعه ساخت و اجرا پله گرد در ماسال

در این مقاله پله گرد و انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین قصد داریم تا مجموعه ای حرفه ای برای ساخت و اجرای پله گرد در ماسال را برای افرادی که ساکن ماسال هستند را هم معرفی کنیم. همچنین شما با تکنو متال برای اجرا و ساخت پله گرد در رشت هم می توانید اقدام کنید.تکنومتال بیکی از برترین مجموعه ها برای طراحی و ساخت انواع سازه های فلزی و ساختمانی نظیر پله ، آلاچیق ، درب و پنجره فلزی ؛ درب ریلی ؛ فلاشینگ ساختمان و … در کنار شما عزیزان است و میتوانید با قیمت و کیفیت مناسبراه پله خود را در ماسال بسازید

نظری دهید

پروژه های شاخص