طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان

طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. در واقع لازم است که بدانید اجرای راه پله در اسکلت های فولادی نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد برای طراحی و اجرا پله نیاز به محاسبه های دقیق است و باید به مجموعه مطمئن و دقیق این کار سپرده شود. اگر ساکن چمستان هستید و به دنبال شرکتی برای طراحی و اجرا پله فلزی می باشید. توصیه می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با مجموعه ای حرفه ای در این زمینه آشنا کنیم.

راه پله چیست؟

قبل از بررسی طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان لازم است که با مفهوم راه پله آشنا شوید. برای دسترسی به تمام طبقات ساختمان نیاز به راه پله است. راه پله برای برطرف کردن مشکل رفت و آمد به سایر طبقات که نسبت به هم اختلاف ارتفاع دارند کارایی دارد. لازم است که بدانید هر پله دارای یک طول و عرض مشخص می باشد، که هر کدام بسته به موقعیت و عملکردی که دارند ابعاد آنها متفاوت می باشد.

راه پله چیست؟

اجزای تشکیل دهنده راه پله

برای آشنایی بیشتر با طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان لازم است که با اجزا تشکیل دهنده راه پله آشنا شوید و لازم است که بدانید که هر کدام از این اجزا دارای استاندارد های لازم است.

 

 

اجزای تشکیل دهنده راه پله

همین حالا با ما تماس بگیرید و از قیمت های استثنائی آگاه شوید

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

کف پله

اولین جز از پله، کف پله می باشد که قست بالای پله و سطحی که پای خود را روی آن می گذارید به آن کف پله می گویند. حداقل اندازه ای که شما برای کف پله ها در نظر می گیرید معمولأ ۳۰ سانتی متر است.

ارتفاع پله

نکته ای که در طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان مهم است، ارتفاع درست پله می باشد. زمانی که دوکف پله پشت سر هم قرار بگیرند به این فاصله عمودی، ارتفاع پله می گویند. حداقل ارتفاع پله ها باید ۱۷ سانتی متر و حداکثر ارتفاعی که شما می توانید از آن در ساخت راه پله فلزی استفاده کنید ۱۹ سانتی متر است.

پیشانی پله

پیشانی پله به فاصله بین دو کف پله که معمولأ هم به صورت عمودی پشت سر هم قرار دارند می گویند.

گونه پله

به دو سمت پله گونه پله می گویند، که برای استحکام و زیبا نشان دادن پله از آن استفاده می شود.

عرض پله

در طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان، عرض پله هم مهم می باشد که به فاصله بین گونه های هر کدام از پله ها، عرض پله می گویند. حداقل عرضی که شما قادر به استفاده از آن در ساخت راه پله هستید۱۱۰ سانتی متر است

شیار کف پله

در کف پله معمولأ یک یا دو گودی وجود دارد که این گودی ها در راستای عرض پله قرار دارند و به آن شیار کف پله می گویند.

ردیف پله

زمانی که پله ها پی در پی و پشت سر هم  قرار می گیرند به اختلاف سطح آنها ردیف پله گفته می شود.

پاگرد

زمانی که یک ردیف از پله ها تمام می شود و فرد قصد استراحت و تغییر مسیر را دارد به آن قسمت از پله، پاگرد می گویند.

چشم پله

فاصله ای که بین دو ردیف پله در رفت و برگشت قرار دارند به آن چشم پله می گویند. چشم پله در تمامی پله ها وجود دارد، به جز پله های یک طرفه و پله  یک چهارم در گردش که در ساخت آنها از چشم پله استفاده نمی شود.

نرده

معمولأ برای احتیاط و جلوگیری از پرت شدن افراد به سمت پایین از نرده برای پله ها استفاده می کنند که  درلبه پله ها نصب می شود. به طور کلی نرده یک تکیه گاه محسوب می شود.

قرنیز پله

برای زیبایی و جلوگیری از خراب شدن دیوارهای کنار راه پله ها از قرنیز پله استفاده می شود. معمولأ هم برای ساخت آنها از موزاییک و چوب استفاده می شود.

طراحی و اجرا پله فلزی

همانطور که در ابتدا مطلب بیان شد در این مطلب قصد بررسی طراحی و اجرا پله فلزی در چمستان داریم. طراحی و ساخت پله فلزی همانطور که از نامش مشخص است از جنس فلز است. در واقع فلز ها این قابلیت را دارند که به هر شکلی در می آیند و برای ساخت پله های دوبلکس بسیار مناسب و جذاب است. برای اجرا و طراحی پله فلزی باید این کار را به گروهی حرفه ای بسپارید. تکنومتال یکی از شرکت های حوززه سازه فلزی مدرن است که طراحی و اجرا پله های فلزی و انواع مدل پله ها را انجام می دهد. این مجموعه علاوه بر این که در کار خود بسیار حرفه ای هستند برای اجرا و طراحی پله فلزی قیمت مناسبی هم دارند و شما می توانید با هزینه مناسب یک راه پله فلزی مناسب داشته باشید.

طراحی و اجرا پله فلزی

کلام آخر

تکنومتال برای طراحی و ساخت انواع سازه های فلزی و ساختمانی نظیر پله ، آلاچیق ، درب و پنجره فلزی ؛ درب ریلی ؛ فلاشینگ ساختمان و … در کنار شما عزیزان است و میتوانید با قیمت و کیفیت مناسبراه پله خود را در چمستان بسازید بسازید.

نظری دهید

پروژه های شاخص