طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا

طراحی و ساخت آلاچیق های مدرن ویلا

برای طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا بهتر است که با انواع آلاچیق آشنا شوید. در واقع آلاچیق ها با نام های دیگری همچون: سایبان ، کپر و کومه به عنوان سازه های هستند که در فضای باز کاربرد دارند. به طور معمول آلاچیق ها چهار طرفشان باز است و از متریال های مختلفی به مانند سنگ، چوب، فلز و.. استفاده می شود. با طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا می توانید یک حیاط و فضا زیبای داشته باشید. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بیشتر با طراحی و ساخت انواع آلاچیق آشنا شوید.

انواع آلاچیق مدرن و سنتی برای ویلا

قبل از بررسی طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا بهتر است که هر کدام از مدل های آلاچیق را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع همانطور که دکوراسیون داخلی ویلا موضوع بسیار مهمی می باشد. طراحی و ساخت آلاچیق زیبا هم باعث زیباسازی حیاط ویلای شما خواهد شد. آلاچیق ها هم دارای سبک های مختلفی هستند و هرکدام از این آلاچیق ها زیبایی خاص خودشان را دارند.

انواع آلاچیق

  • مدرن
  • آلاچیق سنتی
  • پارچه ای
  • شیشه ای
  • فایبرگلاس
  • پیش ساخته

معرفی آلاچیق های سنتی

به طور معمول برای طراحی و ساخت آلاچیق های سنتی از تزئینات طبیعی و چوب و منبت کاری استفاده می شود. این نوع آلاچیق ها از متریال های مختلفی همچون: چوب ترمووود یا بامبو، شاخ و برگ های نخل، سفال و یا کاهگل ساخته می شود. از موارد مهمی که در ساخت و طراحی آلاچیق سنتی باید به آن توجه داشته باشید، طرح آلاچیق و استفاده از مواد اولیه با کیفیت است از نکات دیگر مکانی است که این سازه در آن نصب می شود باید به گونه ای باشد که با شرایط جوی و محیطی و عوامل زیبایی همخوانی داشته باشد.

معرفی آلاچیق های سنتی

 

برای ساخت آلاچیق های مدرن با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02177002023

موبایل: 09128670109

 

ساخت آلاچیق های سنتی

این نوع آلاچیق ها دارای نمای هندسی و منظمی هستند و سقف آن ها می تواند از متریال های سفالی، چوبی، بامبوو الیاف طبیعی و یا سازه های گنبدی شکل از جنس بتن و یا آجر باشند. توجه داشته باشید که اگر از کفپوش چوبی استفاده می کنید از مقاومت کفپوش ها اطمینان حاصل کنید. اگر آلاچق در فضای باز نصب می شود، استفاده از چوب هایی مانند ام دی اف به هیچ عنوان توصیه نمی شود، زیرا این نوع متریال در برابر شرایط جوی و محیطی عمر کوتاهی خواهند داشت. این نوع آلاچیق ها برای رستوران های سنتی بسیار کاربردی است.

آلاچیق مدرن

برای طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا لازم است که با آلاچیق های مدرن آشنا شوید. در واقع امروزه در مکان های مختلفی شاهد آلاچیق های مدرن هستیم همچون: ویلا مدرن، روف گاردن، پارک ها و.. که دارای جلوه و نمایش های زیبایی است. جالب است که بدانید آلاچیق های مدرن برخلاف آلاچیق های سنتی از نمای غیر منتظم برخوردار هستند و از فلز ساخته می شوند و اغلب هم دارای سقف مسطح هستند.

آلاچیق مدرن

 

طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا با کمترین تزئینات انجام می شود و دارای طراحی های مینیمال است. درون آن استفاده از یک مبل ساده، باربیکیو، سایبان بسیار لوکس و شیک خواهد بود. امروزه با توجه به این که در طراحی و ساخت آلاچیق مدرن از فلز استفاده می شود کمی هزینه بیشتری دارد.

مراحل طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا از جنس فلز

برای طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا از جنس فلز که نه چندان بزرگ هم باشد، به 400 متر لوله فولادی نیاز دارید. البته این موضوع بستگی به پیچیدگی طرح شما هم دارد. یکی از مهم ترین و مرحله اول ساخت آلاچیق فلزی انتخاب طرح آن می باشد، در انتخاب طرح باید دقت و توجه کافی داشته باشید تا با فضا همخوانی داشته باشد.

مراحل طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا از جنس فلز

به طور معمول سایبان های آلاچیق فلزی چهار، پنج، شش یا هشت ضلعی هستند و همینطور طرح های دایره ای هم موجود است. اما طرح های دایره ای به دلیل این که فضای بیشتری را اشغال می کند ممکن است کمتر مورد استفاده قرار بگیرد. پس از انتخاب طرح و مشخص کردن ابعاد آلاچق، لازم است که برای استحکام این سازه صفحه ستون ها کد گذاری شوند و بعد از آن چهار چوب فلزی ساخته می شود. برای ساخت چهار چوب یک آلاچق هشت ضلعی، به شانزده لوله ی فولادی نیاز است. این لوله های فولادی را باید با زاویه ای مناسب به یکدیگر وصل کرده و جوش دهید.

طراحی و ساخت سقف آلاچیق مدرن

برای طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا برای قسمت سقف آن می توانید از متریال های مختلفی استفاده کنید. سقف سایبان های فلزی را از سفال و یا چوب می سازند، اما شما می توانید با توجه به بودجه و سلیقه تان از سنگ و یا ورق کامپوزیت نیز استفاده کنید. به وزن سقف حتما توجه داشته باشید که به سازه شما فشار وارد نکند. شما می توانید پس از نصب طاق و تیرک های تکیه گاه می توانید برای تزئین چهارچوب از کتیبه کاری استفاده کنید.

طراحی و ساخت سقف آلاچیق مدرن

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل طراحی و ساخت انواع آلاچیق مدرن ویلا را مورد بررسی قرار دادیم و با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی طرح آلاچیق مدرن برای ویلا خود را انتخاب کنید. همچنین اگر قصد ساخت انواع درب فلزی پارکینگ را دارید، می توانید همین الان اقدام نمایید. تکنومتال از مجریان ساخت سازه های فلزی در تهران و کرج می باشد که توانسته با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و در نظر گرفتن قیمت های استثنایی طرفداران خود را پیدا کند. برای اطلاع از شرایط فروش، نصب و آخرین قیمت با کلیک بر تکنومتال اقدام نمایید. هدف ما کسب رضایت 100 درصدی شما عزیزان می باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص