عکس انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید

انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید

در این مقاله می خواهیم عکس انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید را بررسی کنیم. در واقع راه پله ها یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی منزل هستند. باید به این نکته توجه داشت که برای طراحی راه‌ پله، در نظر گرفتن شرایط طراحی ساختمان بسیار مهم است. پله ها دارای انواع مختلفی هستند که مهم‌ترین آن راه پله مارپیچ، خطی، دو طرفه، سه طرفه و منحنی است. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با انواع پله آشنا شوید.

مدل های متفاوت پله

در ادامه مقاله انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید باید بگوییم که پله از لحاظ نوع کاربری و جنس و شکل به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود. مدل های مختلفی همچون چوبی، فلزی و.. جز انواع پله ها می باشد که در مکان های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال می توانید از راه پله سنگی برای ساختمان ها در رفت و آمد بیرون استفاده کنید یا این که از مدل پله های چوبی به طور معمول در خانه های دوبلکس استفاده می شود.

مدل های متفاوت پله

برای ساخت و اجرا انواع پله ها داخل ساختمان با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02177002023

موبایل: 09128670109

بخش های اصلی پله

به طور کلی پله ها از تنوع زیادی برخوردار هستند اما دارای چهار بخش اصلی می باشند:

 1. کف پله، که محل گذاشتن پا برای بالا آمدن از پله است.
 2. پیشانی پله، فاصله عمودی که بین دو ردیف پیه وجود دارد
 3. گونه پله، به قسمت بغل پله می گوییم
 4. پاگرد، مکانی است که بعد از گذشتن از یک ردیف از پله بر آن قدم می گذارید.

بخش فرعی پله

همچنین انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید علاوه بر بخش اصلی دارای بخش های فرعی است که در برخی مدل ها موجود است و در برخی مدل ها موجود نمی باشد:

 1. خیز پله، به مجموعه پله های پشت سر هم بین دو اختلاف سطح خیز پله می گویند.
 2. لب پله، بیرون آمدگی کف پله از قسمت پیشانی پله
 3. نرده، بخشی که در دو طرف نرده برای جلوگیری از سقوط افرار در نظر می گیرند.

دسته بندی انواع پله ها بر اساس نوع استفاده

دسته بندی انواع پله

 • پله های آموزشی
 • پله های اداری
 • پله های تجاری
 • پله های فرار
 • پله های مراکز تفریحی
 • پله های هتل
 • پله های بیمارستان
 • پله های شهری
 • پله های مسکونی
 • پله های بیرونی

جالب است که بدانید انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید از نظر نوع کاربری هم به دسته های مختلفی تقسیم می شود. به عنوان مثال پله های اداری در مقایسه با دیگر پله ها کوتاه تر هستند. در واقع هر پله باید با توجه به نوع کاربرد و استفاده آن طراحی شود و به همین در طراحی راه پله باید دقت بسیار زیادی داشت.

پله تزئینی

یکی از انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید به نام پله تزئینی است که امروزه کاربرد فراوانی دارد.این نوع پله ها به پله دکوراتیو نیز معروف می باشند. این نوع پله به مانند پله دوبلکس می‌تواند ارتباط بین میان دو طبقه از ساختمان را برقرار کند. تفاوت پله تزئینی با سایر پله‌های موجود در این است که پله دکوراتیو با داشتن زیبایی بصری و طراحی خاص، می‌تواند نقش مهمی در زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد.

در اجرای پله تزئینی از طراحی ظاهری زیبا و متریال‌ با کیفیت استفاده می‌شود. برای امنیت پله تزئینی باید توجه داشته باشید که در کنار زیبایی باید از مقاومت بالایی هم برخوردار باشد. از مدل های مختلف پله دکوراتیو می‌توان به مدل‌های شیشه‌ای، سنگی، چوبی و فلزی اشاره کرد.

پله دو محور باکسی

این نوع پله از اننواع پله دوبلکس است که برای فضا های بسیار بزرگ به مانند رستوران مناسب است. در دو طرف این پله دو محور باکس استفاده شده که از ورق داخلی و خارجی با ضخامت است. برای طراحی این نوع پله نیاز به طراحی‌های ویژه نظیر اندازه گیری دقیق محیط است.

پله دو محور ورقی

این مدل هم از مدل های محبوب پله دوبلکس است و به پله های اقتصادی معروف است. این مدل پله ها دارای کاربرد مسکونی هستند. با توجه به نوع محیط داخلی ساختمان و اندازه گیری دقیق می‌توان پله دو محور ورقی را طراحی و اجرا کرد.

پله زیر محور

پله زیر محور به مانند مدل پله گرد است که بسیار زیبا و شیک است و جز انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید است. این مدل از پله ها را می توانیم پله های تزئینی هم بدانیم و بسیار هم پرطرفدار می باشد. با توجه به متراژ محیط داخلی ساختمان می‌توان گفت که وزن تقریبی این پله نسبتا سنگین است.

انواع مدل پله

کلام آخر

در این مقاله انواع پله داخل ساختمان شیک و جدید را معرفی کردیم و تلاش کردیم تا اهمیت طراحی پله را در این مطلب بگنجانیم.تکنومتال از مجریان ساخت سازه های فلزی در تهران و کرج می باشد که توانسته با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و در نظر گرفتن قیمت های استثنایی طرفداران خود را پیدا کند. برای اطلاع از شرایط فروش، نصب و آخرین قیمت با کلیک بر تکنومتال اقدام نمایید. هدف ما کسب رضایت 100 درصدی شما عزیزان می باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص