پله زیر محور چیست؟

پله زیر محور

پله گرد ها در نمونه های بسیار متنوعی ساخته و پرداخته می شوند. یکی از این مدل ها پله زیر محور می باشد که در دسته پله های دکوراتیو و یا تزئینی نیز قرار می گیرد. اما مسئله اینجاست که این پله را با چه متریالی بسازیم بهتر است؟ ما در ادامه این مطلب قصد داریم در ابتدا شما را به طور کامل با این راه پله آشنا کنیم و سپس مقایسه کنیم که چه جنسی برای ساخت راه پله زیر محور مناسب است. در ادامه با ما همراه باشید.

پله گرد چیست؟

برای درک بهتر تعریف پله زیر محور نیاز است که در ابتدا با تعریف کلی راه پله گرد آشنا شوبم. در ابن مدل راه پله، پله ها به جای اینکه مانند پله های راه پله مستقیم فقط به صورت صاف در کنار هم قرار گیرند حول محور یک دایره می چرند. اصلا بر اساس وجود همین قوسی که در ساختار این پله است نام آن را راه پله گرد گذاشته اند. مدل های مختلف این مدل راه پله عبارتند از: راه پله دو محور باکسی، راه پله دو محور ورقی، راه پله حول لوله، راه پله محور مرکزی برش خورده و… می باشد. اما نمونه ای که می خواهیم به طور تخصصی در این مقاله به بررسی آن بپردازیم راه پله زیر محور است.

 

پله تک محور فلزی

 

پله زیر محور

این راه پله از انواع راه پله های مارپیچ است که در دسته پله های تزئینی نیز قرار می گیرد. از آنجایی که شکل ظاهری این راه پله به صورت گرد و مارپیچ است مناسب برای فضا های کوچک با متراژ پایین می باشد. البته که محدودیتی در کاربرد آن برای محیط های مختلف نیست و در تمامی مکان هایی مانند منزل مسکونی، ویلا ها، پاساژ ها، تالار های مجلسی، مفازه ها و… قابل نصب می باشد. بدنه اصلی این راه پله در زیر کف پله ها قرار می گیرد و به طور معمولی این بدنه به صورت یک باکس فولادی کنگره دار تولید می گردد. بعضا آن را زیر مجموعه پله های کنسولی نیز می دانند. البته که در ساخت راه پله زیر محور گاها این بدنه اصلی را به صورت متقارن به کار نمی برند بلکه به صورت نامتقارن قرار می گیرد یعنی یک سر پله به صورت معلق و سر دیگر با حمایت بیشتری ساخته می گردد. راه پله زیر محور در مدل های کلاسیک جایی ندارد بلکه راه پله شیک و مدرن می باشد.

 

پله گرد

 

ابعاد راه پله زیر محور باید چقدر باشد؟

شعاع داخلی این راه پله نباید از 85 سانتی متر کمتر باشد و وزن تقریبی برای هر متر با توجه به ابعاد شعاع پله خارجی 250 سانتی متر و عرض پله 100 سانتی متر 115کیلوگرم می باشد. با توجه به ارقام گفته شده این راه پله متناسب برای تمامی متراژ ها و فضا ها می باشد و همین دلیل است که راه پله زیر محور را خاص کرده است.

برای سفارش پله زیر محور با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02177002023

موبایل: 09128670109

 

این راه پله برای چه فضا هایی مناسب است؟

همانطور که گفته شد برای تمامی محیط های داخلی و خارجی مانند اداری، مسکونی و ویلایی عالی هستند و ولی نکته قابل توجه در ساخت راه پله زیر محور و یا کلیه مدل های راه پله گرد تامین امنیت و ایمنی این سازه است. در راه پله های بزرگ خوب برای رفت و آمد مشکل چندانی نداریم. در مقابل اگر قصد داریم ابعاد حداقل این سازه را در نظر بگیریم باید برای راحتی بالا و پایین کردن از آن تدابیر کافی مانند استفاده از انواع نرده را در نظر بگیریم.

 

نورد پله گرد

 

چه متریالی برای ساخت استفاده کنیم؟

بهره گیری از متریال های خوب و با کیفیت عمر مفید سازه را بالا می برد. از آنجایی که راه پله پل ارتباطی بین طبقات محسوب می گردد پس باید در جنسی که برای ساخت آن به کار می گیریم دقت نمایم. راه پله های گرد را با جنس های مختلفی مانند چوب، بتن، سنگ، شیشه و انواع فلزات مانند آهن، آلومینیوم و استیل می سازند. همانطور که همه ما می دانیم فلزات بسیار مقاوم در برابر ضربه و با یک رنگ خیلی بادوام در برابر رطوبت و زنگ زدگی هستند. پیشنهاد ما برای ساخت و اجرا راه پله ای با عمر بالا استفاده از متریال فلز می باشد.

 

آموزش ساخت پله گرد فلزی

 

طراحی و اجرا انواع پله گرد

تصمیم خود را بگیرید و اگر نمی توانید به تنهایی بدون دریافت مشاوره این کار را انجام دهید همکاران ما آماده راهنمایی شما عزیزان به صورت رایگان می باشند. تکنومتال از مجریان ساخت سازه های فلزی در تهران و کرج می باشد که همواره توانسته با بهره گیری از جدیدترین ایده های طراحی و بهترین مواد اولیه رضایت مشتریان خود را جلب نماید. برای ارتباط با ما کافی است یا با شماره های گذاشته شده تماس حاصل نمایید و یا از طریق کلیک بر تکنومتال از طریق سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص