10 ایده تغییر دکوراسیون و بازسازی منزل برای عید

دکوراسیون منزل ایرانی

 بازسازی منزل  ،  همان طور که میدانید منازل که ما در آن زندگی میکنم بسیار مکان مهمی است که میتواند به ما حس یک نواختی یا حس نشاط ، حس امنیت یا حس بی امنیت ……را به ما بدهند . معمولا منازل که افراد در آن زندگی میکند بعد گذاشت  چند سال آن شوق ذوق اولی را از افراد میگیرد ، در این حالت افراد آن خانه مجبور هستن نغل مکان به خانه دیگر را انجام دهند که این امر برای بعضی از افراد بسیار مشکل است یا این که به تغییر دکوراسیون منزل خود بپردازند ، همان طور که میدانید راه حل دوم بسیار هم مناسب تر است هم هزینه زیادی ایجاد نمیکند . در این مقاله ما سعی داریم ایده های به شما دوستان عزیز بدهیم که با کم ترین هزینه به منزل دلخواه خود برسید و همچنین با کوچک ترین ترفندهای موجود دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید و یک محیط شاد و پر از زیبای را برای خود داشته باشید .

تغییر دکوراسیون منزل
تغییر دکوراسیون منزل

10 ایده برتر برای بازسازی منازل :

1- پایین آوردن کد ارتفاعی فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت ها

2- استفاده از فضای زیرپله

3- استفاده از قفسه های دیواری

4-طاقچه را حذف کنید

5- ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر

6- اضافه کردن جزیره آشپزخانه و یا درصورت موجود، نوسازی آن

7- رنگ کاری

8- نورپردازی

9- قفسه های دیواری

10- چیدمان وسایل

طراحی و اجرای دکوراسیون منزل
طراحی و اجرای دکوراسیون منزل

پایین آوردن کد ارتفاعی فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت ها

یک ایده جدید در بازسازی منازل، پایین آوردن سطح فضای نشیمن نسبت به بقیه قسمت های خانه است. درواقع اینکار باعث ایجاد فضای صمیمی تر شده و همچنین موجب میشود تا سالن نشیمن بسیار بزرگتر به نظر برسد  همچنین باعث میشود فضای نشیمن از بقیه خانه جدا شود . بنابراین اگر تصمیم به ایجاد یک تغییر اساسی در فضای نشیمن دارید این یک راه کار منحصر به فرد برای بازسازی منزل است.

استفاده از فضای راه پله :

اگر در فضای خانه شما راه پله وجود دارد شما به راحتی میتوانید از این فضا استفاده کنید. میتوان آنجا را با اضافه کردن چند قفسه کتاب به یک کتابخانه کوچک تبدیل کرد  یا این که یک باغچه کوچک پر از گل های رنگا رنگ ایجاد کنید همچنین می توانید یک اک واریوم کوچک در این محیط ایجاد کنید که  ظاهر زیبایی در فضای خانه ایجاد میکند.

باغچه زیر پله

استفاده از قفسه های دیواری:

شما به راحتی میتوانید از فضای زیر تخت خواب ها و کابینت ها بهترین استفاده را بکنید و این قسمت ها را بی استفاده قرار ندهید . اما در واقع در این فضاها میتوان با تعبیه چند کشو، برخی لوازم ها را در آنجا قرار داد که این کار باعث مرتب دیده شدن خانه می شود و برای خانه های کوچک نیز ایده خیلی مناسبی است.

5 ایده برای ساخت قفسه دیواری + ویدئو

طاقچه ها را حذف کنید :

همان  طور که می دانید خانه های قدیمی پر از طاقچه های از طاقچه‌های کوچک و بزرگ است که توی ذوق می زند. بهتر است یک یا دو طاقچه را حفظ کرده و مابقی را حذف کنید تا نشیمنی جذاب داشته باشید.

ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر:

یکی دیگر از ایده های عالی برای بازسازی منزل، ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر است

  • از طریق بهینه سازی چیدمان مبلمان است
  • . همچنین به جای قرار دادنکابینت های دردار معمولی میتوان از گونه های جدیدتر کابینت ها، مثل کابینت های با درهای ریلی استفاده کرد
  • میتوان از تخت خواب های استفاده کرد که تاشو هستن که برای فضای کوچک ایده بسیار مناسبی نیز هستند

اضافه کردن جزیره آشپزخانه و یا درصورت موجود، نوسازی آن

در واقع جزیره آشپزخانه تعداد کابینت های شما را افزایش میدهد همچنین ظاهر خانه شما زیبا میکند .

متوان از جزیره آشپز خانه به عنوان میز ناهار خوری نیز استفاده کرد  .که حتی میتوان از سقف بالای آن برای قرار دادن قفسه ی لیوان ها استفاده کرد. امروزه در قسمت جزیره آشپزخانه سیم کشی برق انجام می شود تا بتوانند از آن برای قرار دادن لوازم برقی نیز استفاده کرد.

 

آشپزخانه جزیره ای

رنگ کاری

ترکیب های رنگی مختلف، به خانه حال و هوای متفاوتی می بخشد. بنابراین، در انتخاب رنگ ها نهایت دقت را داشته باشید. برای ایجاد ظاهر بهتر کنتراست رنگی بیشتری را در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود اضافه کنید.

نورپردازی

با استفاده از نور پردازی میتوان نقاط کانونی جالبی ایجاد کرد مانند :لوسترهای آویزی و یا هالوژن ها

اگر قصد نورپردازی در بالای میز کانتر و یا بالای میز غذاخوری دارید، حتما از لامپ های مناسب همان محل استفاده کنید که از جنبه بصری بالاتری برخورد دار هستند و تاثیر بسزایی دارند. همچنین استفاده از متریال هایی مانند شیشه های بازیافتی، سنگ مرمر و سنگ گرانیت بازتاب بالایی دارند که درخشندگی خاصی در فضای خانه ایجاد می کنند.

قفسه های دیواری

ایده جذاب دیگر برای بازسازی منازل به این صورت که بر روی دیوار قفسه هایی را نصب کنید و از آن برای به نمایش گذاشتن ظروف عتیقه، کتاب و … استفاده کنید. این قفسه ها می توانند بدون در و یا حتی دارای درب های شیشه ای باشند.

طراحی و پیاده سازی تغییر دکوارسیون و باز سازی منازل

طرح های به کار رفته در تغییر دکوراسیون و بازسازی  منازل   نوستالژیک  ، چشم انداز خانه های شما را جالب و زیبا میکند . از سویی دیگر  استفاده از آن امنیت و ایمنی فضای داخل منزل یا محل کار شما را دوبرابر می کند. امروزه در معماری مدرن ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای منازل معمولی  یا نوستالژیک از منازل مدرن زیبا  داشته باشند .
اگر قصد طراحی و پیاده سازی تغییر دکوارسیون و باز سازی منازل خود دارید، می توانید با مشاورین ما در شرکت تکنومتال  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

نظری دهید

پروژه های شاخص