10 راهکار ایمن سازی پله ی فلزی برای کودکان

پله ی فلزی

موقعیت های خطرناک در فضای خانه برای کودکان بسیار زیاد است. کودکان قبل از رفتن به مدرسه بسیار بازیگوش و پر انرژی هستند. یکی از نقاط خانه که باید امنیت بیشتری در آن برقرار کرد راه پله است. راه پله ی فلزی در این جا بهترین انتخاب میتواند باشد چرا که هم از نظر استحکام در زمان زلزله، آتش سوزی مقاوم و ایمن اند و هم از نظر زیبایی دارای امتیاز بالایی هستند. ما در اینجا راهکار هایی را برای ایمن کردن راه پله ی فلزی متناسب سلامت کودکان در اختیارتان می گذاریم:

1. نور پردازی کافی در راه پله

یکی از شروط لازم در ایمنی پله ها طراحی نور پردازی کافی و مناسب است  تا کودک بتواند به راحتی مسیر خود را برای بالا و پایین رفتن از پله ها مشاهده کند. فقط به نورهای نصب شده بر راه پله که نوعی از عنصر هنری خاص بر راه پله ی فلزی است بسنده نکنید و از یک نور محیطی دیگر نیز برای روشن کردن سطح پله کمک بگیرید.

 

10 راهکار ایمن سازی پله ی فلزی برای کودکان

2. استفاده از پوشش مناسب برای پله فلزی

قالیچه یا موکت و یا هر پوششی دیگر که بر روی پله برای پوشاندن آن ثابت شده است نباید لغزنده باشد. بست های مخصوص ایده ی خوبی است که می تواند ایمنی سطح پله ی فلزی را به مقدار زیادی بالا برده.

3. نصب نرده فلزی

نرده های حفاظ راه پله باید ارتفاع استاندارد داشته و همچنین مدل نرده به گونه ای باشد که باعث گیر کردن سر کودک نشده یا اینکه بتواند به راحتی از آن عبور کند. انواع نرده با متریال مختلف ویژگی خود را داشته اما باید گفت که نرده راه پله با متریال فلز یک انتخاب بسار خوب است. تکنومتال توانسته با حفظ کیفیت و رعایت نکات ایمنی شما عزیزان را در این امر یاری کند.

 

برای سفارش انواع پله دوبلکس با ما تماس بگیرید :

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

پله دوبلکس

4. اطمینان از نصب درست چراغ ها در راه پله

اگر دقت نشود ممکن است که چراغ های آویز زینتی و یا دیگر تجهیزات نورپردازی موجود در فضای راه پله در مسیر کودک باشد.

5. رنگ آمیزی پله ها

رنگ آمیزی کف پله ها با یک رنگ و پیشانی پله ( سطح عمودی میان پله ها ) با رنگی دیگر درصد ایمنی پله ی فلزی را بالا برده و اختلاف این سطوح را نمایان می کند.

6. تعداد پله ی فلزی

تعداد پله ها به اختلاف ارتفاع بین دو سطح بستگی داشته و هر چه ارتفاع طبقه بیشتر شده تعداد پله ها نیز بیشتر و بالعکس. به طور کلی هر چه تعداد پله بیشتری استفاده شود ارتفاع تک پله ها کمتر می شود. تعداد پله ها در ساختمان مسکونی 16 الی 20 عدد است.

7. استفاده از درب یا حفاظ فلزی

اگر در خانه کودکی دارید که نوپاست و چهار دست و پا راه می رود استفاده از یک درب یا حفاظ فلزی در بالا و پایین راه پله  بسیار فکر خوبی برای ایمن سازی است. البته که جدای از بحث ایمنی کیفیت پله، درب و حفاظ  نیز بسار مهم است. تکنومتال با فعالیت در زمینه درب و پنجره، آلاچیق و راه پله ی فلزی با کیفیت می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

 

 

8. قرار ندادن وسیله های کودکان در راه پله

نگذارید کودکان اسباب بازی ها و لباس های خود را بر روی پله رها کنند چرا که باعث لیز خوردن کودکان و خود افراد نیز میشود.

9. ابعاد راه پله ی فلزی

هر راه پله باید دست کم 110 سانتی متر عرض داشته و هر پله دست کم 205 سانتی متر تا سقف بالای خود ارتفاع داشته همچنین ارتفاع هر پله نهایتا 18 سانتی متر و حداقل 10 سانتی متر است.

10. استفاده از راه پله مستقیم

این نوع راه پله در طول مسیر خود پیچ نداشته و به صورت مستقیم ساخته می شود. در این نوع پله ی فلزی تمام کف پله ها به شکل مستطیل بوده و اندازه ی آن در سراسر طول آن برابر و یکسان است.

 

پله دوبلکس

نصب راه پله ی فلزی

به طور کلی می توان گفت با دقت و توجه به ساختار و مدل پله ها می توان از حوادثی که برای کودکان پیش می آید جلوگیری کرد. ما یعنی شرکت تکنومتال نکاتی را که برای شما ارائه دادیم را در سازه های فلزی خود از جمله درب و پنجره، آلاچیق، راه پله، حفاظ و نرده به کار برده تا شما با نهایت آرامش و رضایت از آنها استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت و نحوه رسیدگی ما به در خواست شما با کلیک بر روی تکنومتال با ما تماس بگیرید.

 

نظری دهید

پروژه های شاخص