15 مدل پله گرد و مارپیج + تصاویر

پله خانه ویلایی دوبلکس شیک

مدل های پله گرد و مارپیچ ،  همان طور که میدانید پله های گرد یا مارپیچ در دو مدل ساخته می شوند یک مدل اشرافی یا مدل مدرن  که زیبای و چشم اندازه خانه را دو برابر میکند .

امروزه طراحان مختلفی در این زمینه وجود دارند که این امر کمک می کند که در هر اتاق یا مکان پله گردی متناسب با دکور آن نصب کنید همچنین برای این که زیبایی و جذابیت پله گرد و مارپیچ شما بیشتر شود می توانید از لوازمی مانند نرده دستی، نرده برقی، فلز یا فولاد استفاده کنید، تا بتوانید پله گرد دلخواه خود را طراحی کنید.

با خواندن این مقاله شما را با موضوعات مانند : مدل های مختلف پله گرد و مارپیچ ، پله گرد مستقیم، پله گرد مارپیچ، پله گرد شیشه ای مارپیچ، پله گرد بتنی مارپیچ، پله گرد چوبی مارپیچ آشنا میکنیم .

ساخت پله مارپیچ مدرن
طراحی پله گرد

مدل های مختلف پله گرد و مارپیچ  :

پله گرد مارپیچ به مدل های مختلف  مانند : چوبی، شیشه‌ای و بتنی تقسیم می شود و کیفیت پله گرد به مواد به کار رفته در آن بستگی دارد. مدل های مختلف پله گرد مارپیچ شامل موارد زیر است:

پله گرد مستقیم:

امروزه پر کاربرد ترین نوع پله گرد یا مارپیچ، پله کرد مستقیم است و در مدل های مختلفی ساخته میشود و از بالا به پایین به یک نقطه متصل است .در زیر پله گرد یک فضای آزاد وجود دارد که شما به راحتی میتوانید از آن برای امور های مختلف استفاده کنید .

برای سفارش انواع پله فلزی با ما تماس بگیرید :

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

قیمت راه پله مارپیچی

پله گرد مارپیچ:

پله گرد مارپیچ ،میتوان گفت که جزو زیباترین و منحصربه فردترین نوع پله ها گرد ها محسوب می شود. پله گرد مارپیچ را می توان  در هر فضای مورد استفاده قرار داد مانند : هم درگوشه اتاق و هم در فضای مرکزی منزل نصب کرد.

منازل ساحلی و منازلی که با دکوراسیون مدرن طراحی می شوند، معمولاً از این مدل پله گرد استفاده می شود.

 

پلان راه پله مارپیچ

پله گرد شیشه ای مارپیچ:

پله گرد شیشه ای مارپیچ : این نوع پله گرد دارای یک ستون مرکزی استیل ضد زنگ با آج های شیشه ای است که در آن از آج های استفاده شده است که گرد هستند و در صورت لازم به شکل دیواره ساخته میشوند .پله گرد شیشه ای مارپیج را میتوان هم از جنس شیشه هم از جنس چوب و بتن ساخت .

رنگ پله گرد شیشه ای را میتوان با توجه به سلیقه خود و متناسب با فضای دکوراسیون خود رنگ آن را انتخاب کنید . یکی از مزیت هایی که پله گرد شیشه ای نسبت به سایر مدل های دیگر این است که انعکاس نور در آن سبب می شود فضای منزل شما بزرگتر ، زیباتر و پرنورتر به نظر برسد.

شما میتوانید با توجه به هزینه مورد نظر و سلیقه خود پله گرد شیشه ای را طراحی کنید به عنوان مثال نرده پله گرد را می توانید به شکل خمیده یا صاف طراحی کنید و اطراف نرده را با شیشه و لوازم دیگر تزئین کنید.

شیشه به کار رفته در پله گرد را می توانید به اشکال هندسی مانند مربع، مستطیل ، دایره و… برش بزنید و نصب کنید. شیشه برش خورده با کمک میخ و لیمنت بر روی آن پرس می شود. میخ و چسب به کار رفته در آن مخفی است به همین دلیل پله گردهای شیشه ای معمولاً به صورت معلق در فضای اتاق به نظر می رسند.
در منازل ساحلی، منازل دوبلکس ، ساختمان های تجاری بزرگ معمولاً از این نوع پله گرد برای تزئین فضای دکوراسیون داخلی استفاده می شد. رنگ های مختلف، انعکاس نور و معلق بودن از جمله مواردی که سبب زیبایی و جذابیت پله گرد شیشه ای منزل شما می شود.

پله دوبلکس

پله گرد بتنی مارپیچ:

پله گرد بتنی مارپیچ، بیشتر در منازل مدرن مورد استفاده قرار میگیرد و دو بخش متفاوت توسط پله گرد مارپیچ بتنی به یک دیگر متصل میشوند مزیت پله گرد مارپیچ بتنی این است که میتوان متناسب با سلیقه خود آن را در طرح های مختلف پیاده سازی کرد  شکل به کار رفته در پله گرد بتنی مارپیچ به صورت قوس دار و یا دایره ای ساخته می شود.

پله گرد بتنی

پله گرد چوبی مارپیچ :

از آنجا که چوب یک ماده طبیعی است  میتوان با استفاده از وسایل مختلف صنعتی طرح های مختلفی به چوب داد و در ساخت پله گرد نیز مورد استفاده قرار داد. امروزه در معماری مدرن با طرح های جدید و خلاقانه می توان طرح های مختلفی برای پله گرد چوبی مارپیچ به کار برد و فضایی متفاوت و جذاب بوجود آورد.

در منازل ساحلی، ویلایی، مراکز خرید و… از پله گرد چوبی مارپیچ استفاده می شود. چوب به کار رفته در این پله گرد، مقاومت بالایی در برابر حرارت، رطوبت و گرمای زیاد دارد.

پله گرد چوبی

طراحی و پیاده سازی پله گرد و مارپیچ :

طرح های به کار رفته در پله های گرد مارپیچ   منازل   مدرن ، چشم انداز خانه های شما را جالب و زیبا میکند . از سویی دیگر  استفاده از آن امنیت و ایمنی فضای داخل منزل یا محل کار شما را دوبرابر می کند. در معماری مدرن ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای پله معمولی  از پله گرد و مارپیچ استفاده کنند.
اگر قصد طراحی و نصب پله گرد یا مارپیچ در منزل خود دارید، می توانید با مشاورین ما در شرکت تکنومتال  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص