5 ایده برای ساخت قفسه دیواری + ویدئو

5 ایده برای ساخت قفسه دیواری + ویدئو

قفسه یا شلف دیواری قفسه های متحرکی هستند که بر روی دیوار نصب شده و به عنوان فضا های اضافی و کاربردی برای دکوراسیون منزل استفاده می شوند. شما می توانید بر روی این فضا ها با قرار دادن قاب عکس، لوازم دکوری زیبایی بصری دکوراسیون منزل خود را چند برابر کنید. برای ساخت قفسه دیواری نیازی به هزینه زیادی نیست البته که به صورت ساخته شده می توانید از فروشگاه ها تهیه کنید. اما با چند ایده که در ادامه خواهیم گفت خود می توانید سازنده قفسه باشید.

ساخت قفسه دیواری با تخته و لوله فلزی

یکی از روش های ساخت این شلف ها ترکیب چوب و فلز در کنار هم است. در این مدل به لوله های فلزی صفحات فلزی جوش داده می شود و با ایجاد سوراخ بر روی صفحه امکان اتصال فلز و چوب فراهم می شود و برای رنگ کاری لوله ها می توانید از رنگ روغنی بهره ببرید.

 

 

ساخت قفسه دیواری
ساخت قفسه دیواری

ساخت قفسه دیواری با استفاده از چوب پالت

حتما با پالت آشنا هستید. پالت همان جعبه های میوه است که در اکثر مغازه های میوه فروشی وجود دارد و به راحتی در دسترس هستند. افرادی که علاقمند به چوب های قدیمی یا استفاده شده هستند این نوع جنس می تواند یک انتخاب ارزان و مناسب برای آنها باشد. می توانید با وصل کردن تعدادی از این پالت ها آن را به یک قفسه مناسب برای کتاب یا وسایل تزئینی تبدیل کنید.

 

 

ساخت شلف دیواری

قفسه دیواری با تنه درخت و شیشه

قطعا بسیاری از شما عاشق طبیعت هستید و دوست دارید که نمادی از آن را در محل زندگی خود داشته باشید. در این نمونه اجرایی در تنه درخت شیار هایی به ضخامت شیشه ایجاد می کنیم و شیشه را با استفاده از چسب آکواریوم در داخل شیار ها فیکس می کنیم. تنه درختان خشکیده برای این مورد انتخاب بهتری است. توجه داشته باشید تنه ها در فصل مناسب بریده شوند تا حاوی موریانه نباشند.

 

قفسه کتاب فلزی دیواری

شلف دیواری چوبی برای نبش دیوار

برای ساخت قفسه دیواری این مدلی نیاز به هزینه بالا یا وسایل زیادی نداریم فقط باید بهترین نبش را انتخاب کنید که با زدن شلف مانعی برای رفت و آمد وجود نیاید. در مقایسه با بقیه ایده ها این مدل بهترین انتخاب می تواند باشد کمتر معمار یا طراحی را می شناسیم که این نظر را استفاده و اجرا کند.

ساخت قفسه دیواری برای کنج دیوار

در برخی ساختمان ها کنج دیوار کمتر مورد توجه قرار می گیرد و هر ایده ای را نمی توان در این بخش اجرا کرد. اما اگر به خوبی به آن توجه کنید می توانید با پیاده کردن طرحی مناسب بر روی آن حالا با استفاده از چوب یا فلز فضایی را برای گذاشتن گلدان ها، ریموت ها، شمع، یا کتاب هایی که مداوم آن ها را می خوانید و…. بسازید.

 

آموزش ساخت طبقه دیواری

ساخت قفسه دیواری فلزی

تکنومتال می تواند شما را در ساخت سازه های فلزی از جمله آلاچیق، روف گاردن، پله تاشو فلزی، قفسه های دیواری، حفاظ درب و پنجره و….. کمک کند. برای دیدن مدل های ساخته شده و اطلاع از قیمت و شرایط فروش و نصب می توانید با کلیک بر کلمه تکنومتال از طریق سایت با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

نظری دهید

پروژه های شاخص