5 ایده نور پردازی پله مارپیچ برای شیک تر شدن خانه دوبلکس

نور پردازی پله پیچ

راه پله ها در خانه های دوبلکس از عناصر اصلی در دکوراسیون خانه به حساب می آیند. از مدل های پر طرفدار پله پیچ می باشد که هم فضایی کمی را در بر می گیرد هم جذابیت منحصر به فردی دارد. اما نکته برای این مدل در محل قرار گفتن پله ها است که حول یک میله به صورت گرد پیچ می خورد پس باید نور پردازی پله مار پیچ به صورت اصولی و کاربردی درست طراحی شود. تکنومتال می تواند شما را برای ساخت پله پیچ یا پله گرد مناسب با محیط خانه تان یاری دهد. در ادامه شما را با ایده های خلاقانه برای نورپردازی مناسب آشنا می کنیم.

نصب لوستری مناسب در مرکز پله پیچ

راه حل مناسب برای نور پردازی پله پیچ نصب لوستر در مرکز راه پله از سقف به پایین می باشد. در اینجا هم نور لوستر مهم است هم اندازه طول آن چرا که باید بتواند پله را به صورت سرتاسری در طول شب روشن نماید. البته که برای خرید لوستر دقت لازم را در کم مصرف بودن لامپ های آن به عمل آورید.

 

روشنایی راه پله

 

نصب هالوژن و لامپ های کوچک در نور پردازی پله مار پیچ

می توانید در دیوار های کناری پله پیچ از این لامپ های کوچک یا همان هالوژن استفاده کنید. این ایده برای استفاده 24 ساعته از پله مناسب می باشد چرا که مصرف برق این مدل نور پردازی پایین بوده پس می تواند در مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرد. البته که استفاده از نرده های شیشه ای در این مورد بسیار پاسخگو می باشد چرا که تابش نور را دو برابر می نماید.

 

نور پله

 

تعبیه هالوژن بر روی سطح پله ها

این هالوژن ها نباید به گونه ای نصب شود که به طور مستقیم به چشم بر خورد کند بلکه باید در گوشه ای ترین نقطه پله تعبیه گردد. در این جا اگر رنگ نرده های پله روشن باشند و یا دیواره های کنار پله تابش نور به آنها باعث روشنایی بسیار خوبی در مسیر می گردد. به علاوه همانطور که گفته شد این ایده نیز با توجه به کم مصرف بودن لامپ ها می تواند به صورت طولانی روشن بماند بدون اینکه نگران مصرف بالای برق باشید.

 

نور مخفی راه پله

 

استفاده از رشته لامپ های LED در کنار نرده ها

یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای نور پردازی پله مار پیچ تعبیه رشته لامپ های LED در نرده های راه پله می باشد. این لامپ ها برعکس مقدار نور زیادی که ایجاد می کنند به شدت برای صرفه جویی در مصرف برق مناسب هستند. برای روشن و خاموش کردن آنها هم می توان کلید در نطر بگیرید و هم از ریموت استفاده کنید. از سری مزایای دیگر این رشته ها رنگ بندی متنوع آنها می باشد و یا اینکه مدل هایی دارند که می توان به جای استفاده از یک رنگ ثابت از نور های رنگی متنوع استفاده کرد.

 

نور پردازی های جدید

 

 

نصب رشته LED و یا هالوژن در زیر پله ها

از ایده های کاربردی می توان گفت که در قسمت زیرین پله ها از ابزار هایی برای نور پردازی استفاده می شود. این ایده از اصولی ترین ایده ها می باشد چرا که نه فضایی اضافی را در بر می گیرد و نه نور آن به طور مستقیم به چشم برخورد می کند. این نور به صورت ملایم می باشد و فضایی مدرن را در راه پله ایجاد می کند.

 

نور مخفی پله دوبلکس

ساخت پله پیچ فلزی

برای سفارش پله پیچ مناسب با خانه خودتان کافی است با همکاران ما در تکنومتال تماس حاصل نمایید. شرکت ما سعی در ساخت راه پله ای منطبق با استاندارد های موجود را دارد. دیگر محصولات فلزی شرکت ما: نمای فلزی ساختمان، استخر پیش ساخته فلزی و فایبرگلاس، اسکلت فلزی، حفاظ درب و پنجره فرفوژه، انواع درب پارکینگ فلزی، آلاچیق و… هستند. برای دیدن نمونه های ساخته شده و اطلاع از قیمت و نحوه نصب با کلیک بر تکنومتال با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

 

نظری دهید

پروژه های شاخص