5 راه پله دوبلکس برای خانه کوچک

راه پله دوبلکس

از سری مشکلاتی که در طراحی خانه ها و یا ویلا های دوبلکس با متراژ کم پیش می آید انتخاب یک راه پله دوبلکس کم جا و زیبا است. راه پله دوبلکس در مدل های مختلف و متنوع و با متریال های متفاوتی قابلیت اجرا دارد اما اینکه کدام مورد را نصب کنیم به سلیقه و دکوراسیون داخلی محیط شما برمی گردد. انتخاب یک راه پله دوبلکس مناسب با فضا شما می تواند محیط شما را بسیار جذاب و زیبا نشان دهد و بالعکس یک اشتباه در انتخاب مدل راه پله می تواند فضای ما را دلگیر و بدشکل کند. ما برای راحتی شما در انتخاب راه پله دوبلکس برای فضاهای کوچک می خواهیم به معرفی تعدادی راه پله فلزی مناسب برای محیط های کوچک بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

انواع راه پله های گرد

ما به طور کلی دو نوع راه پله دوبلکس داریم 1_ راه پله گرد و 2_ راه پله مستقیم که گزینه اول کاملا منطبق با خانه و یا ویلا های کوچک ساخته می شود. طراحی و اجرا راه پله های گرد از گذشته تاکنون در ساخت و ساز انواع ساختمان های مسکونی رواج داشته است. ساختار این راه پله ها به گونه ای می باشد که نیاز به فضای بزرگی برای نصب ندارند. راه پله های مارپیچ همچنین در زمره پله های دکوراتیو و تزئینی نیز قرار می گیرند به علاوه بسیار مقاوم در برابر ضربه و آسیب هستند و به همین دلایل است که دارای طرفداران بسیاری می باشند.

 

نحوه ساخت پله گرد فلزی

راه پله تک محور کنسولی

نام دیگر این سازه پله معلق می باشد شاید در نگاه اول به این سازه فک کنید که به دیوار پیچ شده است در حالیکه برای نصب آن بر روی دیوار تمهیدات خاصی در نظر گرفته می شود. در طراحی و اجرای این راه پله باید تکیه گاه های متعددی را در دیوار ایجاد کنند تا از لرزش های احتمالی آن جلوگیری شود.

 

پله گرد آهنی

راه پله دو محور ورق

جذاب ترین راه پله مارپیچ دکوراتیو می باشد که فقط ظاهر آن توجه افراد را به خود جلب نمی کند بلکه استحکام بالای این سازه نیز باعث زیاد شدن طرفداران آن می گردد. البته که ابعاد این سازه بسیار انعطاف پذیر است یعنی می توان آن را در ابعاد و اندازه های مختلف ساخت. از آنجایی که باید ورقه های اتصال این راه پله در سقف جایگذاری گردد پس بهتر است از قبل بتن ریزی نصب آن انجام گیرد.

برای سفارش انواع راه پله دوبلکس با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02177002023

موبایل: 09128670109

 

 

قیمت پله گرد

پله دو محور باکس

زیبایی چشم نواز این سازه بسیار قابل ستایش می باشد نسبت به راه پله های دوبلکس دیگر فضای بیشتری برای اجرا نیاز دارد. باکس های این راه پله از ورقه های آهنی می باشد. عرض پله های آن معمولا از 110 سانتی متر بیشتر می باشد و معمولا برای ساخت و طراحی راه پله دو محور باکس از اندازه گیری های دقیقی استفاده می کنند چرا که در غیر این صورت دچار ضرر و زیان جانی و مالی خواهیم شد.

 

جوشکاری پله گرد

پله زیر محور میانی از انواع راه پله دوبلکس

بدنه اصلی این راه پله در زیر کفی پله ها قرار می گیرد و به طور معمول این بدنه به صورت یک باکس فولادی کنگره دار تولید می گردد. شعاع داخلی این راه پله نباید کمتر از 85 سانتی متر باشد که این ابعاد پله بسیار مناسب برای فضاهای کوچک می باشد. معمولا یک طرف این راه پله و یا هر دو طرف آن به صورت معلق می باشد و به همین دلیل آن را زیر مجموعه پله گرد های کنسولی نیز می دانند.

 

پله دوبلکس ارزان

پله حول لوله

شعاع این راه پله بسیار کم است و در درسته ی پله های دوبلکس کم جا قرار می گیرد. شعاع خارجی نباید از 75 سانتی متر کمتر باشد و ساختار پله ها بر روی لوله اصلی و مرکزی که محور است در نظر گرفته می شود. وزن تقریبی این سازه برای هر متر با در نظر گرفتن شعاع خارجی 95 سانتی متر و عرض 90 سانتی متر حدودا 65 کیلوگرم می باشد. معمولا از لوله ای به قطر 90 میلی متر و ورقه های آهنی با ضخامت 4 میلی متر در طراحی و ساخت این راه پله استفاده می کنند.

 

راه پله گرد

ساخت و نصب انواع راه پله دوبلکس

البته که می توان تمامی این مدل های گفته شده را از ترکیب متریال های مختلف ساخت. معمولا این سری از پله ها را نیز به صورت راه پله پیش ساخته در بازار به صورت آماده نیز می فروشند که دارای کیفیت بالا و ابعاد استاندارد نیز می باشد. فراموش نکنید به تمامی این مدل های راه پله گرد که برایتان معرفی کردیم راه پله های اسپیرال نیز گویند یعنی راه پله هایی که حالت قوسی دارند پس با این الفاظ آشنا شوید تا با دیدی باز تر بتوانید انتخاب کنید. البته که مشاوران تکنومتال نیز می توانند در این مسیر به شما کمک کنند و در انتخاب تان شما را راهنمایی نمایند. برای اطلاع از قیمت و شرایط فروش و نصب انواع پله دوبلکس در تهران می توانید از طریق کلیک بر تکنومتال اقدام نمایید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص