مزایا و معایب استفاده از پله مارپیچ در منزل

طراحی پله گرد مدرن

پله گرد مارپیچ ، راه پله ها در قدیم فقط نقشه این را داشتن که دو مکان را به هم دیگر متصل کند و این که راه رفت و آمد  آسان تر شکل بگیرد ولی امروز راه پله ها خیلی مورد توجه افراد قرار گرفته اند به خصوص پله های مارپیچ در منازل دوبلکس

همان طور که می دانید از زمان قرون وسطی در طراحی راه پله های کلیساها و قلعه ها از پله مارپیچ آهنی  یا همان گرد استفاده می‌شده است و بسیاری از آنها جزو  شاهکار معماری به حساب می آمدن . همچنین پله های مارپیچ این امکان را داران که زیبای خانه های شما را چند برابر کند که ما سعی داریم در این مقاله شما را با موضوعات مانند مزایای و معایب پله های گرد یا همان مارپیچ آشنا کنیم .

 

پله گرد مارپیچ

پله گرد یا پلکان پیچ چیست؟

پله گرد  یا مارپیچ ، راه پله  است که قوس دایره ای شکل دارد. اگر چرخش در راه پله 360 درجه باشد مارپیچ می شوند. به این نوع پلکان اسپیرال نیز گفته می شود. جنس ماده ای که برای ساختن پله های گرد مورد استفاده قرار می گیرد بسیار حائز اهمیت می باشد. مثلا استفاده از متریال لغزنده می تواند امنیت این پله ها را مختل کند.

برای سفارش انواع پله فلزی با ما تماس بگیرید :

تلفن : ۰۲۱۷۷۰۰۲۰۲۳

موبایل : ۰۹۱۲۸۶۷۰۱۰۹

مزایای استفاده از پله گرد

  • گسترش فضای داخلی

اولین مزایای پله گرد یا همان مارپیچ نسبت به پله های دیگراین است که پله های مارپیچ فضای زیادی را اشغال نمی کند این در حالیست که پله های معمولی فضای زیادی را اشغال می کند و از سویی  دیگر پله های معمولی امکان اجازه عبور نور را نمی‌دهد. ولی طراحان پله گرد، در ساخت و طراحی پله گرد از ویژگی های استفاده می کنند که فضای کمتری اشغال کند و از طرفی نور بیشتری در فضای منزل شما ایجاد می کند. سایه ایجاد شده به وسیله پله گرد خیلی کمتر از پله مستقیم است.

  • ایمنی در برابر خطرات و آتش سوزی

مزایای دیگر پله گرد یا همان مارپیچ  علاوه بر این که باعث زیبای و  جذابیت  فضای داخلی و بیرونی خانه شما میشود ، تأثیر زیادی در تأمین امنیت در برابر خطرات احتمالی و آتش سوزی دارد. طرح پله گرد به گونه ای است که به عنوان فضایی برای فرار اضطراری و یا جلوگیری از آتش سوزی استفاده می شود.

  • کیفیت مناسب

چوب به کار رفته در پله گرد مارپیچ  در واقع از جنس فلز چدنی به هم چسبیده ساخته شده است. همچنین انعطاف به کار رفته در چوب پله گرد دوبلکس چوبی به گونه‌ای است که قابلیت نصب و طراحی حتی در فضاهای کوچک را دارد. طراحان شرکت تکنومتال قادر به طراحی مناسب با دکوراسیون منزل شما حتی در تنگ‌ترین فضاها می باشند.

 

 راه پله مارپیچ

  • قابلیت نصب در طبقه اشکوب

در منازلی که طبقات اشکوب در آنها به کار رفته ، و ممکن است دسترسی به این طبقات مشکل و دردسر ساز باشد از این رو پیشنهاد ما به شما استفاده از پله های مارپیچی است ، با استفاده از این پله ها باعث میشود کار شما راحت تر شود و با استفاده از پله های مارپیچ دسترسی به سایر طبقات به راحتی باشد

  • دسترسی آسان به نقاط دیگر

یکی دیگر از مزایای پله های گرد مارپیچی  دسترسی به نقاطی که دشوار است به طور مثال برخی منازل دارای انبار یا گلخانه هستند که دسترسی به آنها ممکن است دشوار باشد. طراحان شرکت تکنومتال برای دسترسی آسان به این فضاها استفاده از پله مارپیچ را پیشنهاد می کنند.

  •  راحت استفاده از پله های گرد

مزایای دیگر پله های مارپیچ این است که می‌توانید پله گرد را با شیب کمتری طراحی کنید، این امر سبب می‌شود که بالا و پایین رفتن از آن راحت تر انجام بگیرد.

 

راحت استفاده از پله های گرد

محدودیت استفاده از پله مارپیچ

یکی از معایب پله های گرد یا مارپیچ این است که اگر این پله در فضای کوچکی ساخته شود باعث میشود که بالا رفتن و پایین امدن از آن بسیار دشوار و ترسناک شود  همچنین رفت و آمد در به آسانی امکان پذیر نشود البته این مشکل هم میتواند با در اختیار گذاشتن فضای مناسب برطرف شود . در صورت نداشتن فضای مناسب بهتر است از پله های گرد مارپیچ استفاده نشود .

 

طراحی و پیاده سازی پله مارپیچ

طرح های به کار رفته در پله های مارپیچ   منازل   مدرن ، چشم انداز خانه های شما را جالب و زیبا میکند . از سویی دیگر  استفاده از آن امنیت و ایمنی فضای داخل منزل یا محل کار شما را دوبرابر می کند. امروزه در معماری مدرن ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای پله معمولی  از پله های گرد مدرن    استفاده کنند.
اگر قصد طراحی و نصب پله گرد یا مارپیچ  در منزل خود دارید، می توانید با مشاورین ما در شرکت تکنومتال  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

نظری دهید

پروژه های شاخص