ساخت انواع پله دوبلکس در تهران

پله دوبلکس

پله دوبلکس هر نوع پله ی اتصال کننده بین دو یا چند طبقه است این پله ها از نظر ظاهر، مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و ابعاد با هم تفاوت دارند. استفاده از پله  دوبلکس به دلیل ظاهر لوکس بیشتر در ویلا ها و عمارت ها مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این پله ها از مواد اولیه مختلفی مثل چوب، سنگ، شیشه، فلز، بتن و… است. اما با توجه به کیفیت، استحکام، دوام زیاد و همینطور سرعت بالای نصب فلز از مواردی است که باعث شده بیشتر طراحان و معماران از این متریال استفاده کنند.

مدل های مختلف پله دوبلکس

پله گرد

این طرح کمترین مساحت را در فضا نسبت به طرح های دیگر می گیرد همین ویژگی ذاتی این مدل را در بین پرطرفدارترین راه پله ها قرار داده است. این طرح با توجه به متریال استفاده شده در ساخت و ابعاد متفاوت آن دارای انواع گوناگونی از جمله: پله پیچ تهران ، پله مار پیچ، پله حلزونی و… می باشد. پلان راه پله گرد به صورت ماتریسی به دور دابره ای می چرخد. دوام این پله از مدل ساده بسیار بیشتر می باشد.

 

نحوه ساخت پله گرد فلزی

 

پله دوبلکس ساده یا صاف

این مدل پله به دلیل ظاهر و ساختار ساده بسیار مقرون به صرفه تر از مدل های دیگر است. از لحاظ شرایط نصب و ساخت آن به دلیل استفاده نکردن از طرح خاص به سرعت ساخته و نصب می شوند.

 

ساخت پله دوبلکس

 

طراحی راه پله دوبلکس بدون نگهدارنده

در طراحی اکثریت پله ها از نگهدارنده استفاده می شود ولی امروزه ایده هایی برای طراحی راه پله موجود است که پله ها را در دل دیوار جا داده و در حد فاصل پله ها هیچ گونه نقطه اتصالی نمی باشد. این ایده علاوه بر فانتزی بودن جلوه ای متفاوت به خانه دوبلکس می دهد.

 

ساخت راه پله دوبلکس

انواع طراحی راه پله دوبلکس

سبک طراحی راه پله Montana

این یک نوع از طراحی مدرن است که برای طراحی راه پله داخل ساختمان به واسطه بلور شیشه ای و بدون درز انجام می گیرد. در این طرح از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

Ternadi spiral LED

در این طراحی برای حفظ امنیت افراد برای جلوگیری از افتادن نورپردازی را در سراسر راه پله به نحوی طراحان تعبیه می کنند که زیبایی کار را نیز دوچندان می کند.

 

قیمت پله گرد

 

توجه به فضا مهم ترین عامل برای انتخاب مدل پله دوبلکس

ابتدا برای انتخاب مدل پله برای خانه و محیط موجود اول باید فضا را اندازه گیری کرد و متناسب آن طرح مناسب را انتخاب می کنیم. همانطور که اشاره کردیم در فضا های بزرگ استفاده از راه پله در مرکز خانه و انواع راه پله مارپیچ مناسب است اما در فضا های کوچک تر مدل راه پله ساده و در گوشه ای از خانه در کنار دیوار طراحی می شود.

ساخت پله دوبلکس

یکی از موارد مهم در انتخاب راه پله توجه به کیفیت و هزینه ساخت آن نیز هست همیشه بالا بودن قیمت مبتنی بر کیفیت بالا نیست. تکنومتال با بهره گیری از دانش و دو دهه سابقه خود در ساخت سازه های فلزی به عنوان یکی از بهترین شرکت های موجود در تهران آماده خدمت رسانی برای ارائه محصولات در زمینه ساخت:

آلاچیق، روف گاردن، استخر پیش ساخته، حفاظ درب و پنجره، پله تاشو و دوبلکس فلزی و… می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت و شرایط فروش و نصب با کلیک بر تکنومتال از طریق سایت با همکاران ما تماس بگیرید.

نظری دهید

پروژه های شاخص