مکان مناسب پله دوبلکس کجاست؟

مکان مناسب پله دوبلکس موضوعی است که در این مقاله قصد داریم تا آن را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع راه پله یکی از عنصر های مهم در طراحی داخلی منزل شما می باشد. این اهمیت به این دلیل می باشد که دو طبقه درگیر هستند و حجم زیادی از فضا را به خود اختصاص می دهد. این حجم قابل تغییر نیست زیرا نیمه پایینی یک پله نمی تواند از نیمه بالایی آن جدا شود. پس انتخاب مکان مناسب پله دوبلکس در طراحی داخلی خانه خیلی مهم می باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

معرفی خانه های دوبلکس

قبل از بررسی مکان مناسب پله دوبلکس بهتر است که تعریف کوتاهی از خانه های دوبلکس داشته باشیم، خانه های دوبلکس یک طبقه است و فضای داخلی آن از دو طبقه تشکیل شده است . به طور معمول طبقه اول اتاق نشیمن و پذیرایی است و طبقه دوم اتاق خواب ها قرار دارد . با توجه به این مورد وجود راه پله امکان ارتباط را برقرار می سازد .

مدل پله دوبلکس برای این سبک خانه ها از جذاب ترین بخش های این خانه ها می باشد. جالب است که بدانید خیلی از افراد به دلیل وجود راه پله های زیبا و شیک جذب خانه های دوبلکس می شوند. این نوع راه پله ها هم با توجه به مساحت خانه و فضا مورد نظر شما طراحی می گردد.

 

مکان مناسب پله دوبلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

برای مکان مناسب پله دوبلکس لازم است که این نکته را بدانید که، راه پله می تواند به صورت مرکزی و یا در تماس با یک دیوار بیرونی قرار گیرد که ویژگی های مثبت و منفی زیادی برای هر دو وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر راه پله به صورت مرکزی قرار بگیرد پنجره ای برای تهویه و تامین روشنایی آن وجود نخواهد داشت و برای تامین روشنایی می توانید از یک پنجره بالای سقف پلکان استفاده کنید. اما اگر پلکان در تماس با یک دیوار بیرونی قرار گیرد، امکان تعبیه پنجره در مسیر آن وجود دارد. در خانه هایی که سطوح دیوارهای بیرونی کم هستند بهتر است این مقدار کم را برای تعبیه پنجره در فضاهای دیگر مانند اتاق ها استفاده کرد. یکی دیگر از موارد مهم در مکان مناسب پله دوبلکس این است که پله باید در مکانی قرار بگیرد که دسترسی آن برای تمام فضا ها آسان و یکسان باشد.

مکان مناسب پله دوبلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

 

برای ساخت انواع نرده استیل پله دوبلکس با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02177002023

موبایل: 09128670109

معرفی مکان مناسب پله دوبلکس

در ادامه مکان مناسب پله دوبلکس قصد داریم تا چند مکان مناسب برای راه پله را معرفی کنیم. در ساختمان های عمومی، پله دوبلکس باید در نزدیکی ورودی اصلی قرار گیرد اما در ساختمان های مسکونی این موقعیت باید در مرکز ساختمان باشد تا دسترسی به آن برای تمام فضاها یکسان باشد. یکی از ایده های قدیمی این است که راه پله باید در جلوی درب ورودی قرار بگیرد اما این ایده برای هر خانه ای مناسب نیست و در خانه های بسیار بزرگ بسیار زیبا و جذاب خواهد شد.

معرفی مکان مناسب پله دوبلکس

اگر یک خانه بزرگ دارید وجود یک پله اضافی کوچک می تواند باعث زیبایی طراحی منزل شما شود. شما می توانید آشپزخانه و اتاق ناهار خوری در طبقه پایین بوسیله یک پله کوچک به اتاق نشیمن بزرگسالان در طبقه بالا در بخش پشتی را با استفاده از پله متصل کنید. این پله به گردش راحت و سریع کمک میکند. برای اینکه شما به سالن نشیمن برسید نیازی نیست تا از سالن نشیمن به سمت بخش جلویی خانه بروید، از پلکان اصلی به طبقه پایین رفته و سپس وارد آشپزخانه شوید.

معرفی مکان مناسب پله دوبلکس

طرح پله دوبلکس

از آنجا که با مکان مناسب پله دوبلکس آشنا شدید. لازم است که با چند مدل از پله های دوبلکس آشنا شوید.

پله دوبلکس گرد

یکی از انواع مدل پله دوبلکس که بسیار هم پر طرفدار و محبوب می باشد، پله دوبلکس گرد می باشد. این نوع راه پله ها برای فضا های کوچک و خانه های کوچک بسیار مناسب است به این دلیل که فضای کمتری را اشغال می کند. این نوع پله ها از طرح های متنوع زیادی برخوردار هستند که باعث زیبای منزل شما می شود.

پله دوبلکس گرد

پله دوبلکس مدرن

از دیگر مدل پله دوبلکس، راه پله مدرن می باشد و استفاده از این مدل راه پله کاملا بستگی به طراحی و معماری داخلی خانه شما دارد. در ساخت و تولید این مدل پله ها متریال های مدرن در طرح و رنگ های مختلفی استفاده می شود.

پله دوبلکس چوبی

استفاده از متریال چوب در راه پله های دوبلکس بسیار رایج است و این نوع پله ها به نوعی نوستالژی می باشد و به دلیل رنگ گرمی که چوب دارد آرامش و زیبایی خاصی به خانه شما می دهد. با استفاده از این مدل راه پله می توانید دکوراسیون داخلی کلاسیک و جذابی داشته باشید.

پله دوبلکس چوبی

پله گرد کنج دیوار

این نوع راه پله یکی از مدل پله دوبلکس می باش که بسیار کاربردی و در عین حال زیبا می باشد. این نوع راه پله ها در کنج دیوار و در کنار ورودی در قرار می گیرد. این مدل پله های گرد بسیار ساده در عین حال زیبا است و برای منازل کوچک بسیار مناسب است. یکی از خصوصیات این مدل راه پله ها ، قابلیت دسترسی آسان می باشد .

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مکان مناسب پله دوبلکس پرداختیم و تمام نکات لازم و ضروری تاثیر گذار در طراحی راه پله را عنوان کردیم. تکنومتال از مجریان ساخت سازه های فلزی در تهران و کرج می باشد که توانسته با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و در نظر گرفتن قیمت های استثنایی طرفداران خود را پیدا کند. برای اطلاع از شرایط فروش، نصب و آخرین قیمت با کلیک بر تکنومتال اقدام نمایید. هدف ما کسب رضایت 100 درصدی شما عزیزان می باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های شاخص